Menu

Warmińskie Szutry – rajdowe emocje na szutrowych drogach

Rajd Warmińskie Szutry 2017 – gotowi

32 załogi znalazły się na liście startowej Rajdu Warmińskie Szutry 2017. Impreza będąca drugą eliminacją Inter Cars Szuter Cup’17 rozgrywana jest na malowniczych, szutrowych drogach wokół Jezioran na Warmii.

Dwa tygodnie przed najważniejszą imprezą motoryzacyjną w kraju – Rajdem Polski – okazję do spędzenia za kierownicą rajdówki na luźnych nawierzchniach wykorzystuje Wojciech Chuchała, który pojedzie w Jezioranach z Sebastianem Sadowskim. Po zapoznaniu z trasą mówił, że zmienione, w porównaniu z minionym rokiem trasy są piękne, dające kierowcy ogromną frajdę, ale też wymagające. Walkę o podium zapowiada olsztyński kierowca Zbigniew Staniszewski, startujący z pilotem Sebastianem Rozwadowskim. Doskonale czuje się na szutrach, a niezwykle intensywne przygotowania do rajdu z pewnością będą procentować na trasie. Stawkę trzech Fiest R5 na trasie Rajdu Warmińskie Szutry 2017 uzupełniają Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym.

Na liście startowej są wszyscy zawodnicy z czołówki cyklu Inter Cars Szuter Cup’17. Wczorajsze zapoznanie z trasą przebiegało bez przeszkód. Kierowcy zgodnie podkreślali, że wybór tras jest trafiony. Pomagał przygotować je burmistrz Jezioran Leszek Boczkowski, który jest wielkim fanem rajdów. Zawodnicy mają do pokonania 8 odcinków specjalnych, na mecie zameldują się o 16.30.

Pogoda ma być piękna, kibiców z każdą minutą przybywa, bez wątpienia czeka nas wspaniała impreza. Szczegóły rywalizacji na trasie Rajdu Warmińskie Szutry można śledzić za pomocą aplikacji Rally Viewer oraz na profilu FB organizatora rajdu.

Partnerzy

Patronat medialny

Organizatorzy