Menu

Warmińskie Szutry – rajdowe emocje na szutrowych drogach

Rajd Warmińskie Szutry 2017 – Trzy Fiesty R5 na Warmińskie Szutry

Wojciech Chuchała, który przygotowuje się do startu w Rajdzie Polski w kategorii WRC2, otwiera listę zgłoszeń Rajdu Warmińskie Szutry – drugiej rundy Inter Cars Szuter Cup. Były mistrz Polski skorzysta z Forda Fiesty R5, a na prawym fotelu zasiądzie Sebastian Sadowski.

Z samochodów klasy R5, a dokładniej z Fiest skorzystają także załogi Kasperczyk/Syty oraz Staniszewski/Rozwadowski. W klasie Gość AWD znalazły się także duety Stolarski/Struk (Lancer Evo IX), Kocik/Rybak-Ostojski (Fiesta Proto) i Woszuk/Brejlak (Fiesta Proto).
 
W klasie Open zgłosiło się siedem załóg. Z Subaru Imprez skorzystają Teter i Grzywaczewski, Roefler i Bała, Skiba i Tomaszewski oraz Grygorowicz i Majewski. Lancera Evo V zaprezentują Michalik i Wach, a Fiestę Gajewski i Jastrzębski. Do BMW 318 wsiądą Kaczorowski i Marciniak.
 
Czołówkę klasy K2 otwierają Dudziński i Binięda w Hondzie Civic, za którymi ustawiono Skuracza i Milewską. Kolejne numery należą do czołowych zawodników klasy K1: Zagona i Zakrzewskiego (Clio), Perkowskiego i Dąbrowskiego (Clio), Dudzińskiego i Mrozowskiej (Astra) oraz Jankowskiego i Rochny (318iS). Łącznie lista zgłoszeń liczy 33 pozycje.
 
Niedzielne zmagania będą przebiegać na ośmiu odcinkach specjalnych. Załogi trzykrotnie pokonają oesy Lekity (7,90 km) i Kramarzewo (6,26 km) oraz dwukrotnie próbę Modliny (7,84 km). Pierwszy odcinek rozpocznie się o 10:13, a zwycięzców poznamy około godziny 16:00.
 
Lista Zgłoszeń
 
Źródło: autoklub.pl

fot. Łukasz Stukan

Partnerzy

Patronat medialny

Organizatorzy